Wartości bliskie naszemu sercu: odpowiedzialność za naszą planetę i jej mieszkańców

Dbając o Ciebie i Twoje uprawy, dbamy o innych ludzi i o całą Ziemię

Ludzie w sercu biznesu

Zrównoważone źródło dochodu

Nasze fabryki znajdują się na obszarach Sri Lanki, gdzie każde miejsce pracy jest na wagę złota. Dlatego jesteśmy dumni, że możemy wspierać lokalne społeczności, tworząc miejsca pracy w naszych ekologicznych zakładach produkcyjnych, oferując jednocześnie naszym pracownikom płacę wyższą niż średnia w branży.

Godne warunki pracy

Nasi pracownicy oprócz sprawiedliwych zarobków otrzymują również wiele świadczeń, dzięki którym ich życie staje się lepsze i mogą zadbać o swoje rodziny. Proponujemy m.in.: podręczniki szkolne, opiekę lekarską, transport pracowniczy i posiłki w trakcie pracy.

Wsparcie lokalnych społeczności

Bardzo ważne jest dla nas zintegrowanie z lokalnym środowiskiem i kulturą. Dlatego chętnie uczestniczymy w lokalnych wydarzeniach i wspieramy lokalne inicjatywy - od 2005 roku finansujemy miejscowy sierociniec, który powstał po tsunami w 2004 roku. Pomagamy również w konserwacji lokalnej świątyni. Długofalowo angażujemy się również w poprawę infrastruktury (drogi, linie telefoniczne), wspierając tym samym pośrednio rozwój lokalnego biznesu.

Środowisko naturalne - planeta jest tylko jedna

Zasoby

Łupina kokosa jest naturalnym składnikiem stanowiącym bazę naszych podłoży.

Proces

Na Sri Lance, gdzie obecnie działamy, 30% odpadów kokosowych nie jest obecnie utylizowanych, w związku z tym stale rozwijamy naszą produkcję na bazie tego odnawialnego zasobu.

Odnawialność

Na Sri Lance, gdzie obecnie działamy, 30% odpadów kokosowych nie jest obecnie utylizowanych, w związku z tym stale rozwijamy naszą produkcję na bazie tego odnawialnego zasobu.

Oczyszczanie

Cała woda poprodukcyjna trafia do naszej prywatnej oczyszczalni ścieków, którą wybudowaliśmy w XX roku, żeby zapewnić jak najmniejszy negatywny wpływ na otaczającą nas przyrodę

Jakość

Żeby uzyskać i utrzymać najlepszą jakość naszych substratów, wdrożyliśmy nowoczesny proces ich mechanicznego suszenia, co daje nam pewność stałych parametrów niezależnie od zmieniającej się pogody.

Identyfikowalność

Wdrukowane numery seryjne pozwalają nam na śledzenie każdej partii produktów w całym łańcuchu dostaw. Dzięki temu masz pewność, że otrzymujesz oryginalny produkt.

Transport

Nasze podłoża poddajemy wysokim ciśnieniom i docierają do Ciebie w wysokim stopniu sprasowania, dzięki czemu ich transport jest dużo bardziej ekonomiczny i ekologiczny niż ma to miejsce u naszych konkurentów.

Biodegradowalność

Substrat kokosowy jest w 100% biodegradowalny, dlatego coraz częściej wypiera sztuczne podłoża. Plastik z naszych produktach nadaje się w 100% do recyclingu. Poszliśmy nawet o krok dalej – w 2019 stworzyliśmy również linię produktów zawierających plastik ulegający w 100% rozkładowi!!